Nacházíte se v archivu Přejít na aktuální program
Neděle 2. září 2018, 17.00
Rodinný den Dvořákovy Prahy

Program

Classic Piano Joke(r)s

Odlehčené koncertní vystoupení hned pěti klavíristů, hrajících občas i současně, dětem připomene, že ani uctívaní klasikové vždy nepsali jen hudbu závažnou. Věděli jste například, že slavný Amadeus zkomponoval pro klavír hudební žert s názvem Chléb s máslem? Koncert je součástí tradičního a oblíbeného rodinného dne, který tentokrát najde své působiště poslední prázdninovou neděli v atraktivním prostředí Anežského kláštera. Zde se mohou děti vydat po stopách Antonína Dvořáka například do Anglie, Ameriky, rodné Nelahozevsi nebo jeho venkovského letního sídla, vily Rusalka.

Doporučeno pro děti od 8 let. 

Zábavné nejen hudební odpoledne nabídne i letos Rodinný den festivalu Dvořákova Praha poslední prázdninovou neděli 2. září. Objevná výprava za Antonínem Dvořákem zavede děti do Anglie, Ameriky, rodné Nelahozevsi i na Vysokou do vily Rusalka. V krásných prostorách Anežského kláštera i jeho zahradách bude na malé i velké návštěvníky čekat bohatý program plný koncertů a nejrůznější hudebních a výtvarných dílen. Klášterními zahradami bude znít hudba Antonína Dvořáka, George Gershwina ale i česká a moravská lidová hudba. V rámci workshopů se děti zábavnou formou seznámí s dílem i bohatým životem Antonína Dvořáka. Den vyvrcholí koncertem Classic Piano Joke(r)s, kde dětem zahraje hned pět klavíristů v kostele sv. Františka. Program začíná ve 13.00, koncerty v zahradách jsou přístupné zdarma, účast na workshopech je za symbolický poplatek.

Program:

13.00–17.00                Workshopy: Po stopách Antonína Dvořáka

13.30–14.30                Prague Cello Quartet

14.45–15.15                Pueri Gaudentes

15.45–16.45                Cimbálová muzika České filharmonie

17.00–18.10                Classic Piano Joke(r)s (pouze se vstupenkou)

Více informací o programu

  • Dress code: casual
  • Uzavření sálu: 16.55
  • Konec koncertu: 18.10

Interpreti

Sylvia Georgieva

Lubor Horák

Michal Novenko

Vít Gregor

Tomáš Víšek

Anežský klášter

Anežský klášter na Františku je považován za první gotickou stavbu nejen v Praze, ale v Čechách obecně. Byl založen králem Václavem I. v letech 1233–34 z podnětu jeho sestry, přemyslovské princezny Anežky pro řád klarisek, který Anežka uvedla do Čech a jehož byla první představenou. Předchůdcem kláštera byl špitál. Klarisky vznikly původně jako odnož řádu sv. Františka z Assisi, klášteru se kdysi také říkalo Pražské Assisi. Anežka byla mimořádnou duchovní osobností 13. století. Kromě tohoto kláštera klarisek, kde se stala abatyší, založila i jediný český církevní řád - špitální řád křižovníků s červenou hvězdou. Anežka Česká byla svatořečena v r. 1989.