- Celkem položek:
- 0
- Celková cena:
- 0
Vstupenky na tento koncert lze zakoupit on-line nebo od 30. srpna 2024 ve vstupenkovém centru v Rudolfinu. Vstupenky nelze zakoupit v Akademii múzických umění v Praze.
Ceny vstupenek
200 Kč
Lidová moudrost sice říká, že basa tvrdí muziku, ale kontrabas v klasické hudbě toho umí o hodně víc. Nejen že vytváří pevné základy, na nichž pak stojí všechno ostatní, ale stává se také sólovým nástrojem, jehož možnosti si v ničem nezadají s houslemi. Tomuto nástroji napsal sólový koncert slavný dirigent Sergej Kusevickij, dlouholetý šéfdirigent Bostonského symfonického orchestru. A víte, že existuje přepis Dvořákova violoncellového koncertu pro kontrabas?
Mistrovské kurzy Dvořákovy Prahy povede první kontrabasista Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu a profesor univerzity v Curychu Wies de Boevé.
Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého životopisu v délce maximálně 900 znaků na mail stehlikova@dvorakovapraha.cz, a to nejpozději do 31. 7. 2024. Věková hranice pro účast je 25 let.
Forma veřejného mistrovského kurzu je dalším příspěvkem Akademie klasické hudby v rámci Dvořákovy Prahy v úsilí o prohlubování uměleckého vzdělávání. Jako doprovodný program programové řady Pro budoucnost dává příležitost mladým umělcům setkat se u nástroje s mimořádnou uměleckou osobností a konzultovat vlastní pohled na interpretované dílo s umělci, jejichž zkušenosti z velkých mezinárodních pódií jsou neocenitelné. Mistrovský kurz je i jedinečnou příležitostí pro publikum nahlédnout do finální fáze přípravy interpretace. Není klasickou výukou, ale výměnou uměleckých názorů. Je vzrušujícím obrazem poslední přípravné fáze mladého interpreta před okamžikem, než s připraveným interpretačním tvarem vstoupí do koncertní arény, aby svůj umělecký názor sdělil publiku.
Vstupenky na Masterclass můžete zakoupit za 200 Kč. Pro studenty základních uměleckých škol, konzervatoří, Akademie múzických umění v Praze a studenty jiných umělecky zaměřených škol nabízíme vstupenku zvýhodněnou o 50 %. Pro získání slevového kódu nás prosím kontaktujte na adrese infopoint@dvorakovapraha.cz
Wies de Boevé, držitel prvních cen z šesti mezinárodních hudebních soutěží, patří k nejúspěšnějším kontrabasistům současnosti. V roce 2015 se stal prvním kontrabasistou, který zvítězil v jubilejním 40. ročníku Německé hudební soutěže. O rok později získal první cenu i cenu publika na 65. ročníku hudební soutěže ARD a v roce 2017 obdržel první cenu na renomované Bottesiniho soutěži.
Je prvním kontrabasistou Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu, a má tak tu čest spolupracovat s největšími dirigenty současnosti. Hrál také s dalšími renomovanými tělesy, jako jsou Berlínští a Vídeňští filharmonikové, amsterdamský Královský orchestr Concertgebouw či Londýnský symfonický orchestr.
Wies de Boevé s oblibou provádí zřídka hrané skladby pro sólový kontrabas. Rád vystupuje jak na koncertech s orchestrálním doprovodem, tak na recitálech s klavírem. Jeho první CD s repertoárem z 19. a 20. století vyšlo v roce 2016 u vydavatelství GENUIN. V lednu 2020 vydala společnost Warner Classics jeho druhé album Via Bottesini s kontrabasovými koncerty italského virtuosa Giovanniho Bottesiniho. Společně s hudebníky, jako jsou Isabelle Faust, Lorenzo Coppola a Reinhold Friedrich, nahrál pro label Harmonia Mundi Stravinského Příběh vojáka. Jako komorní hráč hostuje na renomovaných festivalech, kde vystupuje s Janine Jansen, Brunem Giurannou, Christophem Coinem, Christianem Poltérou a Pascalem Moraguèsem.
Wies de Boevé přednáší na Zürcher Hochschule der Künste v Curychu a je profesorem na Escuela Superior de Música Reina Sofía v Madridu. Vyučuje na Orchestrální akademii Symfonického orchestru Bavorského rozhlasu, vede mistrovské kurzy po celém světě – včetně každoročního mistrovského kurzu na Akademii Tibora Vargy v Sionu – a od roku 2013 pedagogicky vede hudebníky Orchestru mládeže Evropské unie.
Místem konání mistrovských kurzů bude Malý klavírní sál (místnost č. 1034), který se nachází v sídle Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění – v pozdně barokním Lichtenštejnském paláci na Malé Straně v Praze. Součástí budovy je také koncertní sál Bohuslava Martinů s kapacitou 200 osob a koncertní sál Galerie pro 130 osob. Oba sály slouží hlavně k pořádání absolventských koncertů a komornějších akcí. Palác je chráněn jako kulturní památka České republiky.