- Celkem položek:
- 0
- Celková cena:
- 0
Cena studentského speciálu se Vám při nákupu objeví až po přihlášení k vašemu zákaznickému účtu. Pokud ještě nejste členem Klubu mladých a chcete čerpat členské výhody, registrujte se!
Všem fanouškům, kteří znají Valentinu Lisitsu především prostřednictvím YouTube, nabízí Dvořákova Praha jedinečnou příležitost „zažít“ znovu po několika letech tuto mimořádnou umělkyni naživo na pódiu Rudolfina. Vynikající ukrajinská klavíristka zvolila pro své recitálové vystoupení žánrově pestrý program, který vyvrcholí dílem velké posluchačské obliby, avšak neobyčejné interpretační náročnosti – slavnými Obrázky z výstavy P. I. Musorgského.
Ukrajinská klavíristka Valentina Lisitsa představuje pozoruhodný fenomén klasické hudby počátku 21. století: na výsluní nejvýznamnějších světových pódií se dostala díky videu, které roku 2007 umístila bez jakékoli další propagace na kanál YouTube. Zástup jejích příznivců začal s přibývajícími dalšími nahrávkami narůstat závratnou rychlostí a klavíristka brzy získala exkluzivní smlouvu s prestižním vydavatelstvím Decca, u nějž dosud vydala čtrnáct CD. Za její hlavní doménu je považována hudba Sergeje Rachmaninova a Fryderyka Chopina. Na klavír hraje od svých tří let a jen o rok později už poprvé vystoupila na veřejnosti se sólovým recitálem. Jako studentka vážně uvažovala o opuštění klavírní dráhy – její druhou největší vášní jsou šachy –, avšak u hudby nakonec zůstala. V současné době žije v Paříži a koncertuje mj. v newyorské Carnegie Hall, ve Zlatém sále vídeňského Musikvereinu a londýnské Royal Albert Hall.
Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.