- Celkem položek:
- 0
- Celková cena:
- 0
Pro studenty základních uměleckých škol, konzervatoří, Akademie múzických umění v Praze a studenty jiných umělecky zaměřených škol nabízíme vstupenku zvýhodněnou o 50 %. Pro získání slevového kódu nás prosím kontaktujte na adrese vstupenky@dvorakovapraha.cz.
Cena vstupenek
200 Kč
Ke stažení ZDE.
Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého životopisu v délce maximálně 900 znaků na mail stehlikova@dvorakovapraha.cz, a to nejpozději do 31. 7. 2022. Věková hranice pro účast je 25 let.
Forma veřejného mistrovského kurzu je dalším příspěvkem Akademie klasické hudby v rámci Dvořákovy Prahy v úsilí o prohlubování uměleckého vzdělávání. Jako doprovodný program programové řady Pro budoucnost dává příležitost mladým umělcům setkat se u nástroje s mimořádnou uměleckou osobností a konzultovat vlastní pohled na interpretované dílo s umělci, jejichž zkušenosti z velkých mezinárodních pódií jsou neocenitelné. Mistrovský kurz je i jedinečnou příležitostí po publikum nahlédnout do finální fáze přípravy interpretace. Není klasickou výukou, ale výměnou uměleckých názorů. Je vzrušujícím obrazem poslední přípravné fáze mladého interpreta před okamžikem, než s připraveným interpretačním tvarem vstoupí do koncertní arény, aby svůj umělecký názor sdělil publiku.
Tím, kdo provede mladé pianisty světem vybrané klavírní tvorby dne 13. 9. 2022 od 11.00 hodin v Sále Martinů, bude pianista Lukáš Vondráček.
Po nedávných debutech se symfonickými orchestry v Chicagu, Pittsburghu a Londýně má Lukáš Vondráček před sebou období plné pozoruhodných aktivit. V sezoně 2021/22 debutuje s Losangeleskou filharmonií na koncertním pódiu Hollywood Bowl a vrátí se k renomovaným orchestrům, jakými jsou Baltimorský a Chicagský symfonický orchestr, v obou případech pod taktovkou dirigentky Marin Alsop. Vystoupí rovněž s Orchestre National de Lille pod vedením Lionela Bringuiera, s Varšavskou filharmonií a také se symfonickými orchestry ve finském Turku a švédském Malmö. Recitálové projekty ho zavedou na Klavírní festival Rudolfa Firkušného v pražském Rudolfinu a na letní festival v Bad Kissingenu. V příští sezoně ho čeká rezidenční působení u Janáčkovy filharmonie a pokračování v souborné nahrávce klavírních koncertů Sergeje Rachmaninova s Pražskými symfoniky.
Lukáš Vondráček v uplynulém desetiletí procestoval celý svět a spolupracoval se symfonickými orchestry ve Filadelfii, Tasmánii a Sydney, s Tokijským metropolitním symfonickým orchestrem, Frankfurtskými rozhlasovými symfoniky, s Filharmonia Orchestra, Antverpským symfonickým orchestrem, s Filharmonií Oslo a Nizozemskou filharmonií pod vedením dirigentů, jako jsou Paavo Järvi, Gianandrea Noseda, Yannick Nézet-Séguin, Marin Alsop, Christoph Eschenbach, Pietari Inkinen, Vasilij Petrenko, Jakub Hrůša, Anu Tali, Xian Zhang, Krzysztof Urbański, Stéphane Denève a Elim Chan a mnoho dalších.
Recitály ho zavedly do hamburské Elbphilharmonie, Flagey v Bruselu, lipského Gewandhausu, vídeňského Konzerthausu, Concertgebouw v Amsterdamu a na renomované festivaly, jakými jsou Menuhin Festival Gstaad, PianoEspoo ve Finsku, Pražské jaro a Klavírní festival v Lille.
Lukáš Vondráček poprvé veřejně vystoupil ve čtyřech letech. Jako patnáctiletý v roce 2002 debutoval s Českou filharmonií a Vladimírem Ashkenazym a hned v následujícím roce následovalo velké turné po USA. Díky přirozené, suverénní muzikálnosti a pozoruhodné technice je již dlouho považován za mimořádně nadaného a vyzrálého hudebníka. Celosvětového uznání dosáhl díky mnoha mezinárodním oceněním, především Grand Prix ze Soutěže královny Alžběty v Bruselu roku 2016. Je rovněž držitelem prvních cen z mezinárodních klavírních soutěží v Hilton Head a San Marinu a na Mezinárodní klavírní soutěži Unisa v jihoafrické Pretorii stejně jako mimořádné ceny poroty Raymonda E. Bucka na Van Cliburnově mezinárodní klavírní soutěži v roce 2009.
Po ukončení studií na Hudební akademii v Katovicích a Vídeňské konzervatoři získal Lukáš Vondráček diplom na bostonské New England Conservatory, kde studoval pod vedením Hung-Kuan Chena a kterou roku 2012 absolvoval s vyznamenáním.
Zdroj: Harrison Parrott
Koncertní sál Bohuslava Martinů je součástí historicky cenného Lichtenštejnského paláce, který se nachází přímo naproti kostelu sv. Mikuláše v horní části Malostranského náměstí. S kapacitou 200 osob je především využíván pro komornější kulturní akce a absolventská vystoupení. Lichtenštejnský palác je od roku 1993 sídlem Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění (HAMU) v Praze.