- Celkem položek:
- 0
- Celková cena:
- 0
Program pro děti od 5 let.
VSTUP VOLNÝ
Pohádkový příběh na motivy dánského pohádkáře H. Ch. Andersena, českého básníka Jaroslava Kvapila a slavné české opery Antonína Dvořáka Rusalka.
Příběh víly, která se zamiluje do člověka a obětuje svou nesmrtelnost, aby se mohla stát člověkem a princovou ženou, napsal slavný pohádkář Hans Christian Andersen.
Na konci 19. století nabídl svou verzi příběhu o vodní víle básník Jaroslav Kvapil skladateli Antonínu Dvořákovi, který ho zhudebnil a vznikla tak jedna z nejkrásnějších českých oper, která okouzlila a dodnes okouzluje celý svět.
Tvůrčí dílny provedou rodiče s dětmi zábavnou formou pohádkovou operou Antonína Dvořáka Rusalka.
Vodníkův příběh – „Ubohá Rusalko bledá…“
Jakou barvu má jezerní voda? Je zelená, modrá, šedá, do žluta nebo na ní kvetou lekníny? Jezerní voda se totiž v našem příběhu barví náladou vodníka. A jakou náladu má vodník a proč, to můžete zjistit, když se u něj zastavíte a pomůžete mu obarvit jezero.
Rusalčino trápení – „Měsíčku na nebi hlubokém…“
Když měsíc protká všechny hvězdy dlouhými nitěmi z hedvábí, na nebi libá hudba zní. Hraje klidně a tiše jako měsíční svit, nebo divoce a hlasitě jako Rusalčino trápení? A jaké obrazy se zrcadlí v rybníce ve světle měsíce? Kdyby nám měsíční svit nestačil, pomohou i hvězdy. Měsíčku nezhasni! Nezhasni!
Ježibaba čaruje – „Čurymury fuk…“
Jak namíchat lektvar, který by proměnil vílu v člověka? Kde hledat všechny přísady, které má čarodějný nápoj obsahovat, aby se taková proměna skutečně podařila, a jaká kouzelná formule musí takové vaření doprovázet? Jaké to je, když vám zdřevění jazyk? To všechno se dozvíte u Ježibaby, kterou přišla Rusalka poprosit o pomoc s nelehkým úkolem.
Princovo poblouznění – „Květiny bílé po cestě…“
Na zámku se chystá svatba Rusalky s princem. „A žili šťastně až do smrti!“ říká se… Nebo je to tentokrát jinak? Jak vypadá taková zámecká slavnost? A proč je při ní Rusalka smutná? Společně s princem se budeme věnovat dvorské taneční zábavě. Zatančíme si vznešenou polonézu a zjistíme, co vlastně prince tak poblouznilo.
Zveme vás na hudební cestu světem! Vašimi průvodci budou členové kapely, která spolupracovala přímo s americkým jazzmanem Oranem Etkinem, držitelem Grammy a autorem jedinečné hudební výukové metody Timbalooloo. Speciálním koncertem na festivalu Dvořákova Praha vyvrcholí série táborů pro české a ukrajinské děti pod záštitou nadace Karel Komárek Family Foundation. Hudba je nejen pro děti důležitým integračním aspektem, stává se univerzálním jazykem i prostředkem k poznávání světa, různých kultur a stylů – zažijte sami tento jedinečný zážitek s projektem Timbalooloo, tentokrát se dvěma zpěvačkami: Češkou Izabelou a Ukrajinkou Liubou. Celý program bude mít zajištěn překlad do ukrajinského jazyka. Koncert připravuje Nerudny fest.cz.
Profesionální divadlo, které hraje pro dospělé diváky, ale výrazně se věnuje také autorské tvorbě pro děti a mládež. Kmenovými autory jsou Jana Galinová, autorka divadelních textů a textař a hudební skladatel Jan Turek. Uměleckým šéfem Docela velkého divadla je režisér Jurij Galin. Režisérkou, lektorkou dramaturgie a choreografkou je Lenka Lavičková. Divadlo dnes sdružuje téměř 30 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Dosud odehrálo téměř 9000 představení, která zhlédlo více než 2 000 000 diváků doma i v zahraničí.
Rudolfinum je jednou z nejvýznamnějších novorenesančních staveb v České republice. Svým pojetím víceúčelového kulturního domu bylo již v době svého vzniku unikátem evropského významu. Společným projektem dvou významných českých architektů Josefa Zítka a Josefa Schultze byla postavena velkolepá budova, která v sobě sloučila koncertní produkce, galerii a muzeum. Slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885 za přítomnosti rakouského korunního prince Rudolfa, na jehož počest byla budova nazvána Rudolfinum. V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.