- Celkem položek:
- 0
- Celková cena:
- 0
„Po návratu z dovolené je září ideální měsíc, proč posluchač nemusí odjíždět za zážitkem dobré hudby do zahraničí. Hudební svět přijede a přiletí za Vámi. Zároveň s sebou vezme domácí muzikantskou špičku, takže nestíháte, kam během festivalu dříve. Kdo nevěří, ať tam běží. I proto festival ráda a pravidelně podporuji.“
Ivana Juráňová
Hudba Antonína Dvořáka je schopna promlouvat universálním jazykem k samotné duši člověka. Představuje hodnoty, které daly vzniknout festivalu Dvořákova Praha. Klub mecenášů festivalu Dvořákova Praha je určen všem, kteří se chtějí podílet na programovém i organizačním rozvoji festivalu či vzdělávacích aktivitách jak finančními prostředky, tak i morální podporou.
Pod symbolickou taktovkou Antonína Dvořáka vznikl mecenášský orchestr, který uvítá všechny obdivovatele mistrova díla. Struny nástrojů opředené ze vzácného zlata a stříbra, bronzové či měděné textury žestí, či platina oslňující svým leskem a ojedinělostí. Všechny tyto drahé kovy zpodobňují jednotlivé kategorie členství.
Sólista je v ideálním případě člověk, který svým uměním i charismatem strhne všechny na svou stranu. Orchestr za ním hraje jako nikdy předtím, publikum užasne, co všechno sólista dokáže. Ti nejlepší nejsou sobečtí exhibicionisté, ale štědré osobnosti, které se o své umění dovedou podělit ve velkém.
Byl to Lumír a další bájní pěvci, kteří za zvuků svých harf opěvovali mytický Vyšehrad. I legendární irští bardi křižovali zelený ostrov s harfami v rukou. Také v dnešním orchestru je harfa odvážnou nositelkou důležitých zpráv. Bloudí mezi ostatními nástroji sama, naslouchají jí přitom všichni.
Dnešní orchestr s klavírem, celestou nebo cembalem získává nebeský lesk i úžasnou rytmickou energii. Stačí jen několik dotyků kláves a všechno se najednou změní. Zvuk orchestru zakrouží a vzlétne až do oblak.
Představte si largo z Novosvětské a hned se vám vybaví i lehce nostalgický tón anglického rohu. Vzpomeňte si, jak krásně se sbíhají klarinety s flétnami, když vyprávějí o soutoku Studené a Teplé Vltavy. Dechové nástroje tříbí charakter orchestru, podtrhují jeho osobnost.
Zaslechli jste už někdy chvalozpěvy na unikátní zvuk České filharmonie? Doneslo se k vám něco o vláčném legatu Berlínských filharmoniků? Ať už ano, nebo ne: tyto charakteristiky se z větší části týkají smyčcových nástrojů. Právě ony tvoří základní masiv orchestrálního zvuku. Právě na nich všechno stojí.
Kompletní přehled benefitů naleznete zde.