Rodinný den

Odpolední program pro malé i velké. Užijte si divadelní představení Louskáček a bonbónová víla s hudbou P. I. Čajkovského a hudebně-filmové dílny. Vstup volný

Cena vstupenek:

Datum

6/9/25

Čas

14.00

Dress code

Casual

Účinkující

Docela velké divadlo
Docela velké divadlo

Profesionální divadlo, které hraje pro dospělé diváky, ale výrazně se věnuje také autorské tvorbě pro děti a mládež. Kmenovými autory jsou Jana Galinová, autorka divadelních textů a textař a hudební skladatel Jan Turek. Uměleckým šéfem Docela velkého divadla je režisér Jurij Galin. Režisérkou, lektorkou dramaturgie a choreografkou je Lenka Lavičková. Divadlo dnes sdružuje téměř 30 umělců, kteří se podílejí na jednotlivých inscenacích. Dosud odehrálo téměř 9000 představení, která zhlédlo více než 2 000 000 diváků doma i v zahraničí.

zdroj: www.docelavelkedivadlo.cz

O programu

Dnes se pobaví, zítra přijdou na koncert. Rodinný den zve všechny bez rozdílu generací, aby se bavili, hráli si, něco si poslechli a třeba se i něco dozvěděli. V krásných prostorách Akademie múzických umění v Lichtenštejnském paláci připravuje Dvořákova Praha program pro všechny, kteří chtějí strávit příjemný den v dobré společnosti. Jeho součástí je již tradičně divadlo a interaktivní dílny pro děti.  

Přesvědčíte se, že vážné hudbě může rozumět, a hlavně propadnout každý.

Děkujeme našim partnerům, kteří podpořili tento koncert

No items found.

Představení

Sobota

06

Louskáček a bonbónová víla

Akademie múzických umění v Praze

14.00

Pohádka o boji dobra se zlem, o lásce, zlobě, přátelství, odvaze a kouzlech.

V království bonbónů a čokolády vládne rozmazlený princ, kterému pomáhají starý Kouzelník a Bonbónová víla. O trůn však usiluje Myší král, čaroděj, který vládne temnými kouzly a snaží se prince zničit. Kouzelník, chce princi pomoci, ale omylem ho promění v dřevěnou hračku Louskáčka. Dalším kouzlem se Louskáček dostane k dívce Adélce, která ho z dřevěného zakletí vysvobodí a Myšího krále zažene. Ten se vrací do Bonbónového paláce, aby se tam ujal vlády, a tak se Louskáček spolu s Adélkou vydají na cestu Bonbónovým královstvím, aby Víle pomohli zlá kouzla Myšího krále překazit.

V pohádce zazní hudba P. I. Čajkovského s texty písní Jana Turka a malí diváci uvidí nejen souboje a komická čísla, ale také ukázky klasického tanečního umění na špičkách.

zdroj: docelavelkedivadlo.cz

Workshopy

06

Hudebně filmové dílny

Akademie múzických umění v Praze

15.15

Jak může znít opera ve filmu? Jak se animuje hudba? A jak vlastně vzniká filmový zvuk? Letos se na klasickou hudbu podíváme filmovým pohledem!

Děti se mohou těšit na interaktivní dílny, kde si vyzkouší základy animace, zjistí, jak se tvoří zvukové efekty a filmová hudba, a objeví kouzlo animované opery. To vše pod vedením zkušených lektorů filmového vzdělávání, kteří hravou formou přiblíží propojení hudby a filmu. Přijďte zažít hudbu jinak – skrze filmové médium a vlastní kreativitu!

Koncerty

No items found.

Galerie

No items found.